Vybírejte chytře, vybírejte Veritas Marion

 

Šicí stroj Veritas MARION je špičkou značky Veritas. Hobby švadlence dokáže nabídnout vše, co by od elektronického šicího stroje mohla očekávat.

Veritas Marion má krásný bílý vzhled doplněný o červené detaily. Takový šicí stroj se stane ozdobou každého šicího koutku. Podívejte se co vše se skrývá v telě tohoto krásného šicího stroje.

 

Šicí stroj Veritas MARION Vám nabízí mnohem víc než jiné šicí stroje…

Šicí stroj Veritas MARION se může pochlubit především svým robustním provedením, které podtrhuje jeho sílu. Barevný LCD displej Vám nabízí nastavení přehledné stroje jako na talíři, najdete zde zvolený typ stehu, jakou délku a šířku stehu máte nastavenou, isntrukce k parametrům jako je například poloha jehly.  Mimo to Vám displej poradí, která patka je vhodná pro daný typ stehu. LCD displej velmi usnadňuje práci, šetří Váš čas a šicí stroj je díky němu mnohem snadněji ovladatelný.

MARION mimo jiné nabízí také 360 různých druhů stehů, a to včetně 2 typů abecedy a čísel. Chloubou stroje MARION je také 66 dekorativních stehů. Ujišťujeme Vás, že v tomto šicím stroji najdete přesně ten steh, který zrovna budete potřebovat. Vaší práci usnadňuje automatický odstřih obou nitívolné rameno stroje pro šití kruhových tvarů. Šicí stroj MARION, nabízí možnost paměti, do které si můžete uložit oblíbenou kombinaci vzorů a mít ji tak vždy připravenu po ruce. Na stroji MARION je možné šít bez pomoci pedálu, a to díky tlačítku START/STOP.

 

Šicí stroje VERITAS jsou synonymem kvality a díky dlouhé historii, která započala již v roce 1894, VERITAS znamená mimořádnou kvalitu s výhodnou cenou. VERITAS je opravdový fenomén v oboru šicích strojů a příslušenství.

HISTORIE ZNAČKY VERITAS

Zakladatelem značky Veritas byl pan Augustus Clemens Müller, který si nechal model s názvem Veritas patentovat roku 1894. Toto jméno bylo dále používáno jeho potomky i pro další modely. Po druhé světové válce byly Müllerovy továrny v Drážďanech znárodněny a přejmenovány na VED Mechanik.
Do roku 1952 bylo vyrobeno cca 2 miliony kusů strojů s označením Veritas.
2. října 1955 byla převedena výroba strojů i s právy na značku Veritas ze závodu v Drážďanech do továrny VEB Nähmaschinenwerk ve Wittenbergu, blízko Schwerinu. Závod ve Wittenbergu byl založen v roce 1903 a patřil ke koncernu produkující stroje Singer. V tomto městě byly vyráběny známé šicí stroje této společnosti a téměř celé 20. století Wittenberg byl v Evropě nazýván „městem šicích strojů“. V 70. a 80. letech dosáhla roční výroba ve Wittenbergu 400 000 kusů. V roce 2002 společnost převzala Crown Technics, pobočka švýcarského koncernu Bernina Holding AG.

Šicí stroj Veritas Marion můžete zakoupit zde. 

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *