Volitelné příslušenství – přídavné stolky

 

K čemu je dobré volitelné příslušenství k šicímu stroji? Je to pro mě nezbytnost nebo zbytečný luxus? Takovou otázku si asi položil každý a každý si na ni také sám musí odpovědět. Zkuste se inspirovat v tomto článku, najdete zde dílčí informace k přídavným stolkům.

Stolky – ano nebo ne?

Přídavné rozšiřující stolky jsou populární u švadlen a krejčích bez ohledu na sezonu. Vyplatí se je pořídit zejména v případě, že šití je vaše hobby a trávíte u šicího stroje více času.

Dříve byly šicí stroje zapuštěné ve stolku nebo vestavěné ve skříňce a švadleny tak měly opravdu velkou pracovní plochu. Tyto samostaně stojící stroje byly však v domácnostech stále více na obtíž, zabíraly potřebný obytný prostor a u lidí se dostávaly víc a více do obliby minimalistické kufříkové šicí stroje. Ušiji, opravím, stroj sbalím a schovám.

Při výběru stroje se ptáme na x vychytávek a funkcí, které stroj má nebo které bychom si přáli, aby měl. Nikdo nepřemýšlí nad tím, jak nevhodné pro naše záda a především pro krční páteř je nestejné opření obou rukou, permanentní zátěž levé ruky při potahování a posunování materiálu a neustálé překonávání schodku mezi stolem a strojem. Pokud jste tedy náchylní k bolestem páteře jako většina lidí dnes a máte šití jako zálibu, rozhodně se zamyslete nad výběrem šicího stroje, který má přídavný stolek již v ceně nebo ke kterému se dá přídavný stolek aspoň dodatečně dokoupit. Dobrou variantou pro ty, kteří mají již stroj doma je pořízení univerzálního stolku k šicím strojům, do kterého lze stroj zapustit a tak získáte velkou pracovní plochu ve správné výšce.

Výhody tohoto kroku se projeví při vlastním šití vašich projektů. Při sešívání rozměrných látek a při práci s velkými těžkými látkami, např. u quiltů s několika vrstvami budete opravdu vděční za svou předvídavost. Přídavné stolky se mohou zdát některým uživatelům poměrně drahé, ale investice se vyplatí. Pohodlí a komfort jsou velmi důležité a ze šití pak můžete mít radost. Některé významné značky jako je Brother, Lucznik, Juki, Merrylock atp. čas od času dávají dárkem přídavné stolky k nejpopulárnějším modelům svých šicích strojů. Jinými slovy, pokud si koupíte vybraný šicí stroj, dostanete k němu přídavný stolek zadarmo. Nyní jsme našli akce na přídavné stolky zdarma u těmto strojů:

Šicí stroj Lucznik 2060 Helena

Šicí stroj Lucznik 2060 Helena

Šicí stroj Lucznik 2060 Helena

Šicí stroj Lucznik 2070 Malwina

Šicí stroj Lucznik 2070 Malwina

Šicí stroj Lucznik 2070 Malwina

Šicí stroj Brother BN 27

Šicí stroj Brother BN27

Šicí stroj Brother BN27

Šicí stroj Brother BQ 17

Šicí stroj Brother BQ17

Šicí stroj Brother BQ17

Akce jsou platné vždy jen omezenou dobu, proto se při nákupu stroje zeptejte svého prodejce, jestli je nabídka stále platná.