Šicí stroje Singer jsou jedny z nejužívanějších domácích elektrospotřebičů. Pravda je, že pokud prohledáte dům své babičky a najdete u ní šicí stroj, na 99 % to bude šicí stroj Singer.

Vznik společnosti Singer

Společnost Singer Sewing Machine Company byla založena v roce 1851. Díky nejpřísnějším standardům, které tato společnost od svého založení dodržuje, svědčí všechny její výrobky o vysoké kvalitě značky Singer.

Šicí stroj Singer Inspiration 4205

Šicí stroj Singer Inspiration 4205

V průběhu dlouhé historie této společnosti vzniklo pro šicí stroje velké množství různých inovací a technologií, které jsou v současné době velmi rozšířené. Jednou z těchto technologií je tzv. cikcak steh – jeden z řady charakteristických rysů pro šicí stroje Singer. Společnost Singer dále uvedla na trh první elektřinou poháněný šicí stroj.

Šicí stroje Singer – typy

Šicí stroje Singer představují velmi širokou paletu strojů, z nichž si můžete vybrat ten pravý pro vás. Stačí si pouze uvědomit, jaké máte potřeby a přání. Z této široké nabídky na šicí stroje si vybere skutečně každý, a je zcela lhostejné, jestli se jedná o začátečníka, profesionální švadlenu nebo domácí švadlenku, která má šití jako hobby.

Šicí stroje Singer – Quantum Series

Šicí stroje Singer jsou na trh dodávány ve čtyřech základních skupinách. Nejmodernější šicí stroje jsou zařazeny do série Quantum Series. Ta je považována za skupinu se špičkovými šicími stroji. Pro tyto šicí stroje byly vyvinuty nejnovější technologická řešení a využity tzv. high-tech technologie ve snaze zjednodušit a zrychlit šití. Šicí stroje Singer z kategorie Quantum Series jsou využívány zejména pro vyšívání.

Šicí a vyšívací stroj Singer Futura XL - 420

Šicí a vyšívací stroj Singer Futura XL – 420

Pro podporu vyšívání nabízejí tyto šicí stroje užitečné funkce. Umožňují například propojení počítače se šicím strojem, čehož lze využít při tvorbě či úpravě vyšívacích vzorů. Pro jednoduchou práci s vyšívacími vzory lze rovněž využít dotykovou obrazovku, kterou šicí stroje Singer z této kategorie mají.

Šicí stroje Singer umožňují výběr z mnoha jazykových mutacích pro srozumitelnější ovládání. Každý šicí stroj z kategorie Quantum Series má také elektronický manuál, který pomáhá k lepšímu porozumění složitějším funkcím.

Šicí stroje Singer – ekonomická řada

Druhou kategorii šicích strojů Singer představují ekonomické šicí stroje. Tyto šicí stroje jsou vynikající pro domácí užití nebo pro tvorbu jednoduchých, základních či užitkových stehů. Rovněž lze tyto šicí stroje doporučit těm, kteří do svých výrobků chtějí všívat knoflíkové dírky.

Šicí stroj a vyšívací stroj Singer Futura XL - 550

Šicí stroj a vyšívací stroj Singer Futura XL – 550

Šicí stroje Singer – výukové šicí stroje

Další kategorií jsou výukové šicí stroje, ke kterým jsou dodávány výukové materiály zaměřené na jednoduchou výuku šití. Tyto šicí stroje jsou obvykle využívány textilními školami či tréningovými centry, která nabízejí kurzy šití.

Šicí stroje Singer pro komerční využití

Poslední skupinu představují šicí stroje pro komerční využití, které představují perfektní volbu, jestliže chcete šít profesionálně a šitím si vydělávat. Tyto šicí stroje jsou upraveny tak, aby zvládly vysokou zátěž komerčního využití, např. motor je o 60 % odolnější ve srovnání s motorem běžného šicího stroje. Tyto motory také dokážou podávat vysoký výkon – šijí více než 1000 stehů za minutu.

Šicí stroje Singer – kde je koupit?

Hledáte-li šicí stroje Singer on-line, nevynechejte na svých toulkách internetem náš internetový obchod Ráj-šití.cz, kde si v článku Šicí stroje Singer můžete přečíst o jednotlivých šicích strojích v naší nabídce, a v kategorii Šicí stroje Singer můžete tyto šicí stroje zakoupit.