Šicí stroje pro děti, protože i děti chtějí šít…

 

Šicí stroje pro děti jsou prakticky denně diskutované téma. Jaký šicí stroj vybrat pro dceru? Co od něj vlastně požadovat? Podívejte se také na novinku dětský šicí stroj Lucznik Mini Blue.

Šicí stroj pro dítě by měl být srozumitelný, úměrný velikostí, mít pomalejší rychlost šití. Ve věku 10ti let už děti nechtějí hračku z hračkárny, která šití jen imituje, chtějí šicí stroj na kterém můžou uskutečnit své první projekty. Někdo chce svému pořídit pořídit ten nejmenší šicí stroj, kterým jsou šicí stroje Lucznik Mini. Jiní jsou přesvědčeni o šikovnosti své dcery a chtějí pořídit šicí stroj, který dítě využije i několik následujících let.

Pojďme se tedy podívat jaké šicí stroje pro děti jsou na trhu:

Na trhu jsou v současné době oficiálně tyto stroje deklarované výrobci jako stroje pro děti:

 

Šicí stroj Brother KD 144 S

Tento stroj je výrobcem deklarován jako šicí stroj pro děti ve věku 14+. Nicméně tento stroj má rozměry srovnatelné s levnějšími šicími stroji pro dospělé. Ve výbavě má chránič prstů, aby se dítě nedostalo tak jednoduše pod patku nebo se nepopíchalo o jehlu.  Samozřejmě, když bude dítě chtít, tak se tam dostane. Proto je třeba zajistit dohled dítěte dospělou zodpovědnou osobou.
Šicí stroj Brother KD 144 používá 230 V a má regulovatelné šlapátko běžné velikosti. Ve výbavě jsou na výběr 3 samolepky, tzn. že dcera si může vybrat, který design se jí více líbí nebo si jej změnit.

Poznatek: Šicí stroje Texi Joy 1303  nejsou stroje pro děti, protože nemají chránič prstů ani speciální patku ani napětí 12 V. Ve srovnání s šicím strojem Brother KD 144 S jsou však menší a liší se od něj pouze tím, že nemají chránič prstů.

S tzv. malými šicími stroji přišla na náš trh i značka Lucznik. V nabídce má hned dva modely šicích strojů vhodných i pro děti.

Šicí stroj Lucznik Mini

Tento šicí stroj má moderní design inspirovaný elektronickými šicími stroji, přitom ovládání je velmi jednoduché. Nožní spouštěč je malých rozměrů, pohodlně ho tak mohou používat i děti. Stroj má osvětlení pracovní plochy, krytku jehly (chránič prstů) a možnost výměny patek (používá rychloupínací systém). Stroj je vybaven unikátním magnetickým rotačním chapačem, jednodušší vkládání cívky do stroje už neexistuje. Má kovovou vnitřní kostru a lehce s ním zvládnete drobné opravy oděvů v domácnosti, tak i zapravení záclon nebo závěsů na chatě či chalupě. Tento šicí stroj můžete dokonce používat i bez připojení k síťovému zdroji, funguje totiž i na tužkové baterie. Je lehký, a proto jej můžete přenést kamkoli budete potřebovat. Je to malý, ale přesto výkonný šicí stroj. Pro používání stroje dětmi, je stroj osazen chráničem prstů. 

Šicí stroj Lucznik Mini přišel na trh s novým vzhledem: Šicí stroj Lucznik Mini Blue

Šicí stroj Lucznik Everyday

Je to takový větší sourozenec šicího stroje Lucznik Mini. Svými proporcemi se stroj s přehledem vyrovná základním šicím strojů. Unikátní systém magnetického rotačního chapače zajišťuje nejjednodušší vkládání cívky se spodní nití do šicího stroje. Je vybaven základními šicími programy, vyšije dokonce i knoflíkovou dírku. Stroj má osvětlení pracovní plochy a vyměnitelné rychloupínací patky. Ovládání jedním voličem stehů zaručuje, že šití bude bavit i ty nejmenší švadlenky. A právě pro jejich bezpečnost můžete na stroj opět namontovat chránič prstů. Tento stroj je možné využívat i k běžným drobným opravám oděvů pro všechny členy domácnosti. Stroj je zkrátka vhodný pro všechny malé i velké švadlenky, které se šití věnují jen občas.