Šicí stroje a overlocky značky Janome jsou řazeny mezi špičkové produkty japonských výrobců, které jsou k dostání na našem internetovém obchodě Ráj-šití.cz. Po přečtení tohoto článku budete vědět, proč japonci mají pro tyto šicí stroje jméno Hadí oko.

Šicí stroje a overlocky Janome

V našem internetovém obchodě si může zákazník vybrat šicí stroje a overlocky několika značek. Dnes popíšeme další japonskou značku pro šicí stroje a overlocky Janome.

Šicí stroj Janome 419 S

Šicí stroj Janome 419 S

Značka Janome získala pro své šicí stroje a overlocky vynikající renomé především díky zavádění špičkových technologií mezi prvními, čímž její šicí stroje celosvětově prosluly.

Co spojuje šicí stroje a název značky Janome?

Obchodní značka pro japonské šicí stroje Janome byla vytvořena v roce 1935. Shodou okolností tato značka byla pro šicí stroje použita v době, kdy se pro šicí stroje uplatnil systém cívek, který nahradil do té doby používaný pendlovací systém. Společnost vyráběla cívky, které svým vzhledem připomínaly hadí oko. Díky této inspiraci se pro novou značku použilo slovo „oko hada“, v japonštině Janome. Takto vznikl název japonské značky pro vysoce kvalitní šicí stroje.

Šicí stroj Janome 2041

Šicí stroj Janome 2041

Historie, kterou prošly šicí stroje Janome

Historie, kterou prošly šicí stroje Janome, začíná už v roce 1921. Tehdy založil pan Yosaku Ose společnost s názvem PINE, která vyráběla šicí stroje. Společnost byla malá, spíše domácích rozměrů. Změna přišla až ve zmíněném roce 1935 díky zavádění cívkového systému jako inovace pro šicí stroje. Nově zaregistrovaná značka pro šicí stroje od výrobce PINE se stala oficiálním označením.

Šicí stroj Janome My Style 100

Šicí stroj Janome My Style 100

Další změna do společnosti přišla v roce 1954, kdy došlo ke změně názvu společnosti. Původní název byl zrušen a společnost dostala označení Janome Sewing Machine Co., Ltd. Jelikož se tato společnost na šicí stroje již delší dobu řadila mezi úspěšné, další rozvoj na sebe nedal dlouho čekat.

Šicí stroje Janome a jejich světová expanze

Rok 1964 přinesl založení společnosti Taiwan Janome Sewing Machine Co., Ltd., která vyráběla šicí stroje na Taiwanu. Šicí stroje Janome se těšily obrovskému zájmu a vysoké poptávce, a tak v roce 1988 byla založena již druhá zámořská společnost, která začala šicí stroje vyrábět v Thajsku.

Rozvoj, kterým procházely šicí stroje Janome, nebyl patrný pouze v rozšiřování výroby do zámoří, ale měnil i samotné šicí stroje. Šicí stroje od japonské značky patřily k vysoce kvalitním, a zpravidla to byly právě šicí stroje značky Janome, které zákazníkům přinášely novinky jako první.

Šicí stroje a jejich vývoj

Z pohledu vývoje, kterým prošly šicí stroje Janome, nastal první klíčový obrat v roce 1971. K 50. výročí založení společnosti byl na trh uveden nový a revoluční šicí stroj Model 801. Plně automatizovaný šicí stroj Model 801 vynikal množstvím unikátních funkcí.

Další vývojový milník pro šicí stroje Janome přišel v roce 1979. Novinkou toho roku byly převratné šicí stroje Memory 7, které mezi šicí stroje vnesly počítačové programování.

Před tím, než byly šicí stroje Memory 7 uvedeny na trh, se programovatelné počítačové šicí stroje neobjevovaly, a po jejich uvedení na trh se tato novinka začala postupně rozšiřovat.

Další převratná novinka přišla v roce 1990. Byl jí šicí stroj Memory Craft 8000, které si získaly věhlas především tím, že byly první počítačové šicí stroje určené pro domácnosti.

Šicí stroje Memory Craft 8000 byly vybavené mnoha vyšívacími funkcemi. Díky nové technologii tak šicí stroje Janome splnily sny mnoha uživatelů, a došlo tak k otevření nového trhu hobby šití pro šicí stroje.

Další průkopnický krok pro šicí stroje společnost učinila v roce 2000, kdy na trh uvedla šicí stroj Memory Craft 10000. Tento šicí stroj spojil počítač a šicí stroj USB portem, což bylo doslova průkopnické. Nové možnosti šití a vyšívání konečně dorazily na trhy pro šicí stroje.

Šicí stroje a stálé inovace

Jak je vidno, šicí stroje značky Janome představují špičku světových inovací, kterými se šicí stroje postupně mění, někdy i ve velkých skocích. Zákazníci společnosti Janome patří k těm, kteří tyto průkopnické novinky budou používat doma vždy mezi prvními.

Šicí stroje a overlocky Janome můžete koupit v kategoriích Šicí stroje a Overlocky na internetovém obchodě Ráj-šití.cz.