Slovy „Před dávnými časy…“ nebo „V dobách, kdy na zemi žili ještě draci…“ začíná mnoho pohádek. Tato slova však nemusí být vhodným úvodem pouze pro pohádku, ale stejně dobře se hodí i pro příběhy některých firem. Starobylými tradicemi, pradávnými rodinnými kořeny nebo pečlivě obnovovanými památkami se rádi chlubíme. Ani u firem tomu není jinak. Proč by neměla společnost být patřičně hrdá, že byla založena například už v roce 1850? Dlouhá činnost a tradice přece svědčí o mnoha dobrých věcech.

Historie společnosti ASPA

Historie značky Lucznik je historií společnosti ASPA, která šicí stroje a overlocky této značky dnes vyrábí. Její kořeny sahají už před 2. světovou válku, kdy ve Wroclawi existovala německá společnost na výrobu vodoměrů. K tomuto období se ale společnost ASPA, která vyrábí a dodává šicí stroje a overlocky značky Lucznik, nehlásí, i když je pravda, že po válce na činnost této firmy navázala.
Prvními produkty společnosti ASPA byly vodoměry, železné odlitky a výrobky pro armádní účely, a to v období, kdy šicí stroje a overlocky ASPA ještě nevyráběla. Později nastal další rozvoj společnosti, ke slovu postupně přišly i šicí stroje a overlocky. Společnost ASPA zahájila nové a prospěšné projekty a na jejich rozvoji usilovně pracovala. Do produkce společnosti spadaly elektrické motory, svářecí zařízení, kompresory, náhradní díly pro motorový průmysl, odlitky barevných kovů, a také šicí stroje a další domácí spotřebiče. Na druhé straně však společnost musela ukončovat starší a neziskové provozy.

Šicí stroje a overlocky značky Lucznik

Dlouhou dobu společnost ASPA spolupracovala také se společností Lucznik z Radomi, továrnou na šicí stroje, kde pomáhala s výrobou základních částí pro šicí stroje, např. hlavními řídicími jednotkami pro šicí stroje apod. Díky této dobré spolupráci později ASPA převzala pokračování dlouhé tradice výroby polských šicích strojů Lucznik. Většina zaměstnanců společnosti ASPA dříve pracovala přímo pro dnes již bývalou společnost Lucznik, kde byla započata legenda této značky. Dnes ve své činnosti pokračují a na vývoji a výrobě šicích strojů Lucznik pracují pod křídly společnosti ASPA.

Kvalita výrobků šicích strojů, overlocků značky Lucznik

Společnosti, které jsou dnes přidružené ke skupině ASPA, velmi dobře zvládají výrobní postupy založené na standaredech vysoké kvality, které s nejvyšší opatrností dále rozvíjejí. To se samozřejmě vztahuje i na šicí stroje a overlocky Lucznik. Každý šicí stroj, výrobek, který se uvádí na trh, je buď testován společností ASPA, anebo je opatřen schvalovacím certifikátem na základě testů, které provedli další dodavatelé. Stejné postupy se uplatňují i pro šicí stroje, overlocky a další zboží.

Šicí stroje byly vyráběny zpočátku pouze v polské Radomi, avšak později byla výroba doplněna o nové modely a produkty vyráběné v zemích Dálného Východu. Místo, kde výroba probíhá, není tak důležité. Mnohem více závisí na závěrečné kompletaci, kontrole kvality a také přípravě na prodej, které jsou jsou prováděny experty společnosti ASPA v polské Radomi.

Šicí stroje Lucznik a česká zkušenost

Šicí stroje Lucznik patřily ke známému a kvalitnímu zboží i v někdejším Československu. Dnešní vynikající pověst se tedy opírá o zkušenosti lidí z tehdejší doby. Dnes se šicí stroje a overlocky značky Lucznik setkávají s nemenším zájmem a velmi pozitivním přijetím u českých zákazníků. Čeští zákazníci oceňují hlavní rysy výrobků značky Lucznik, kterými jsou jednoduchost, spolehlivost a vynikající poměr kvalita/cena. Přesvědčte se sami o kvalitě značky Lucznik na stránkách internetového obchodu www.raj-siti.cz, který výrobky značky Lucznik v ČR prodává.