Značka šicích strojů Lada sice není v naší nabídce, ale zcela jistě má svoje místo na trhu. K šicím strojům Lada nabízíme řadu alternativ, ale značku Lada a její šicí stroje, nechceme ani slovem opomíjet, jako by neexistovala i proto, že je Lada českou značka šicích strojů, jejíž historie sahá hluboko do roku 1919.

Historie vzniku značky Lada a prvních výrobních pokusů o šicí stroje, sahá na počátek vzniku první republiky, kde vznikaly skvělé nápady, jak povzbudit ještě více již tak vyspělou průmyslovou výrobu v našich zemích.  Šicí stroje LADA je možno označit mottem „Tradice vyzkoušená generacemi“. Většina šicích strojů Lada je ještě i dnes provozuschopná a mnohé z nich stále slouží.

Nápad založit továrnu na šicí stroje po rozpadu rakousko-uherské monarchie mnozí Češi přivítali, protože ještě před válkou se často živili prací převážně ve Vídni a chtěli po roce 1918, po svém návratu, uplatnit nadobytý um ve své nově vzniklé samostatné vlasti.V roce 1936 značka Lada vyprodukovala vylepšené první modely šicích strojů, které sklidily tolik potřebný úspěch a firma navázala obchodní spojení s dalšími evropskými a světovými značkami v Holandsku, Belgii, Francii a blízkém východě.Šicí stroje Lada si upevnily postavení a staly se fenoménem mezi značkami v Československu. Prvními šicími stroji byly rovnostehové bubínkové stroje CB typu 7, později v roce 1936 novější typ CB 77 s kloubovým mechanismem.

Šicí stroj Lada L30

Šicí stroj Lada L30

Pokud Vás zajímá nabídka šicích strojů, neváhejte navštívit stránku internetového obchodu Ráj-šití.cz.