Šicí stroje Lada

 

Šicí stroje Lada se pyšní tradicí starou 100 let, která je vyzkoušená několika generacemi. Šicí stroje Lada si získaly mnoho uživatelů, kteří se k nim po letech vrací a oceňují jejich konstrukci a prvotřídní servis.

Zajímavostí je, že mnoho starých šicích strojů Lada je stále provozu schopná, i když těm nejstarším je 100 let.

HISTORIE

Továrna na šicí stroje Lada byla založena v roce 1919. Prvními stroji byly rovnostehové bubínkové stroje CB typu 7. První dokonalejší šicí stroje Lada vznikly v roce 1936, dokázaly šít rovným stehem a měly kloubový mechanismus. Na tehdejší dobu se jednalo o velmi moderní a výkonný stroj. Vzápětí na to se podařilo značce Lada navázat spojení v Holandsku, Belgii, Francii a blízkém východě. Úspěšný rozvoj továrny narušila II. světová válka, kdy musela být výroba omezena a v roce 1943 i zastavena. K největšímu rozmachu výroby po válce došlo až po roce 1948.

Přehled rozvoje šicích strojů Lada:

1957- první kufříkový šicí stroj T 132

1958 – plochý šicí stroj s klikatým stehem T 236

1959 – šicí stroj s automatickým vyšíváním T 237

1960 – šicí stroj s širším rozpichem T 238

1969 – kufříkový šicí stroj T 136

1970 – kufříkový šicí stroj s vyšíváním T 137

 

V současné době se Lada drží nejmodernějších trendů a požadavků zákazníků. Šicí stroje značky Lada se dokázaly prosadit díky dlouholeté tradici a spolehlivosti. Prvotřídním cílem značky Lada je vyrábět kvalitní šicí stroje, ale také poskytovat nadstandardní služby.

LADA využívá při konstrukci nových modelů šicích strojů svoji filozofii „KVALITA ZA PŘIJATELNOU CENU“ a výsledkem jsou šicí stroje, které jsou nejen kvalitní a jednoduché na obsluhu, ale mají i snadnou údržbu a nízké provozní náklady.

Citace: Vlastnit šicí stroj značky LADA znamená mít moderní šicí stroj nadčasového designu a s řadou speciálních funkcí pro vyjádření Vaší osobnosti.

Máte také rádi šicí stroje s tradicí, velkou historií a zákaznickou oblíbeností jako jsou vedle šicích strojů značky Lada také šicí stroje Veritas, Singer a další? Podívejte se na nabídku šicích strojů na Ráji šití a věříme, že vyberete šicí stroj, který Vás chytí za srdce.