Jak vznikaly šicí stroje značky Husqvarna Viking od založení firmy před více než 300 lety, jsme už psali v minulém článku. O tom, jaké šicí stroje Husqvarna Viking dnešní český trh nabízí se dočtete zde. Dozvíte se o funkcích, které tyto stroje mají, pro jaké šití jsou vhodné a další užitečné informace.

Šicí stroje Husqvarna Viking jsou švédské stroje značky Husqvarna s dlouhou tradicí. Jistě už jsme všichni slyšeli, že příroda na severu umí být drsná a nemilosrdná, možná i z tohoto důvodu se značka Husqvarna rozhodla vyrábět stroje robustní se silným výkonem, aby mohli čelit i náročných podmínkám.

Přehled strojů Husqvarna Viking

Šicí stroje Husqvarna Viking mají ucelenou řadu šicích strojů, ze které si vybere každý. Vyrábí šicí stroje nižší kategorie s názvem Huskystar, které se vyznačují nižší cenou, hodí se především pro ty, kteří od stroje neočekávají hromadu funkcí, protože potřebují šicí stroj pro občasné domácí šití a opravy. Do této kategorie patří šicí stroj Husqvarna Viking Huskystar E 10 a Huskystar E 20.

Šicí stroj Husqvarna Huskystar E 10

Šicí stroj Huskystar E 10 je mechanický spolehlivý šicí stroj vhodný i pro začátečníky, který svým uživatelům nabízí 19 šicích programů s 50 praktickými stehovými funkcemi. Tento šící stroj šije knoflíkovou dírku ve čtyřech krocích má regulaci délky stehu s přítlaku patky.

Šicí stroj Husqvarna Huskystar E10

Šicí stroj Husqvarna Huskystar E10

Šicí stroj Husqvarna Huskystar E 20

Vhledově téměř shodný s modelem E 10, ale nabízí 70 stehových funkcí i plně automatickou knoflíkovou dírku na jeden krok a navíc regulaci nejen délky, ale i šířky stehu. Střední řadu pro šicí stroje Husqvarna Viking tvoří šicí stroje Emerald, tyto stroje jsou vhodné pro běžné domácí šití. Narozdíl od řady Huskystar mají stroje Emerald více zajímavých funkcí.

Šicí stroj Husqvarna E20

Šicí stroj Husqvarna Emerald 116

Šicí stroj Husqvarna Emerald 116 má 16 stehů a 60 stehových funkcí, designově se liší od modelů Huskystar. Hlavní přednosti tohoto stroje jsou: rotační chapač (vidíte navinutí spodní cívky pod patkou), vestavěný navlékač nitě, ořez nitě, nacvakávací patky, regulaci délky i šířky stehu.

Šicí stroj Husqvarna Viking Emerald 116

Šicí stroj Husqvarna Viking Emerald 116

Šicí stroj Husqvarna Emerald 118

Od modelu Emerald 116 se liší tím, že je elektronický a má 18 druhů stehů tedy 70 stehových funkcí. Další funkce jsou polohování jehly, plynulá regulace maximální rychlosti šití a možnost zasunutí podávacích zoubků.

Šicí stroj Husqvarna Viking Emerald 118

Šicí stroj Husqvarna Viking Emerald 118

Více informací

Šicí stroje Husqvarna Viking lze objednat v internetovém obchodě Ráj šití.cz. Ráj šití.cz nabízí šicí stroje, overlocky, příslušenství pro nové i staré šicí stroje. Pokud si nevíte s výběrem šicího stroje rady, rádi vám poradíme.