Šicí stroje Husqvarna Viking jsou tradiční šicí stroje prestižní švédské značky Husqvarna, jejíž cílem je šířit radost z šití po celém světě. Značka Husqvarna Viking nabízí kompletní řadu šicích strojů pro domácí šití, mezi kterou naleznete i overlocky. Více o historii a nabízených produktech se dozvíte v následujícím článku.

Historie

Vše začalo před více než 300 lety, kdy byla společnost Husqvarna založena jako královská “zbrojovka” v roce 1689. Kolem roku 1870 však došli k závěru, že pušek se již tolik neprodává a je obtížné dostávat zakázky, proto začali hledat nový objekt výroby, který by z male “zbrojovky” jednou třeba vytvořil velkou firmu. Netrvalo však dlouho a roku 1872 představenstvo rozhodlo o zahájení výroby prvního modelu šicího stroje. Ten byl pojmenován “Nordsjernan” v překladu severní hvězda.

Trvalo dlouhých 10 let, než se technikům společnosti Husqvarna podařilo sestrojit šicí stroj, který dokázal šít stehy v rovné úhledné linii. První model šijící rovně se jmenoval Freja a měl okamžitý úspěch. Model Freja byl řízen pomocí ozubených kol a v různých podobách se výráběl až do roku 1925.

Dalším přelomem v historii značky Husqvarna a jejich šicích strojů byl rok 1903, kdy se zavedením oscilační cívky vznikl pojem “šicí stroj pro rodiny s dětmi a řemeslníky” značky Husqvarna. Tento stroj dominoval na trhu více než 50 let. První Husqvarna elektrický stroj byl představen roku 1934. Zik Zak stehy byly společně s volným ramenem na šicím stroji až po roce 1947.

Postupně se začaly přidávat další a další inovace, například: šicí stroje bez nutnosti mazání, rychloupínací patky, s rozvojem elektroniky přišel na řadu i “mikropočítač”, který umožňoval více kreativních stehů, vyšívací stroje, dokonce i stroje s dotykovým displejem naleznete pod značkou Husqvarna Viking.

Šicí stroje Husqvarna Viking dnes

První šicí stroj Husqvarna Viking jaký zmáne dnes má tradici již více než 30 let. U prvního vyšívacího stroje dnešního typu je to o 15 let méně tedy 15 let. Šicí stroje Husqvarna Viking mají zastoupení i na českém trhu. Mezi nejvíce známé modely patří šicí stroje řady Huskystar, které představují základní třídu šicích strojů pro občasné domácí šití, Emerald je řada střední třídy šicích strojů a je určena pro kreativnější domácí šití. Nakonec pak overlocky Huskylock, které jsou i kombinací overlocku a coverlocku. O tom co jaký stroj značky Husqvarna Viking umí a neumí zase příště;).

Více informací

Více informací pro šicí stroje Husqvarna Viking se dozvíte na Ráj šití.cz. Tento internetový obchod nabízí šicí stroje Husqvarna Viking a overlocky Husqvarna Viking. V nabídce má přes 12 různých značek vyrábějící šicí stroje.