Šicí stroje Husqvarna Viking jsou tradiční šicí stroje prestižní švédské značky Husqvarna, jejíž cílem je šířit radost z šití po celém světě. Značka Husqvarna Viking nabízí kompletní řadu šicích strojů pro domácí šití, mezi kterou naleznete i overlocky. Více o historii a nabízených produktech se dozvíte v následujícím článku.

Historie

Vše začalo před více než 300 lety, kdy byla společnost Husqvarna založena jako královská „zbrojovka“ v roce 1689. Kolem roku 1870 však došli k závěru, že pušek se již tolik neprodává a je obtížné dostávat zakázky, proto začali hledat nový objekt výroby, který by z male „zbrojovky“ jednou třeba vytvořil velkou firmu. Netrvalo však dlouho a roku 1872 představenstvo rozhodlo o zahájení výroby prvního modelu šicího stroje. Ten byl pojmenován „Nordsjernan“ v překladu severní hvězda.

Šicí stroj Husqvarna Viking Emerald 116

Šicí stroj Husqvarna Viking Emerald 116

Trvalo dlouhých 10 let, než se technikům společnosti Husqvarna podařilo sestrojit šicí stroj, který dokázal šít stehy v rovné úhledné linii. První model šijící rovně se jmenoval Freja a měl okamžitý úspěch. Model Freja byl řízen pomocí ozubených kol a v různých podobách se výráběl až do roku 1925.

Dalším přelomem v historii značky Husqvarna a jejich šicích strojů byl rok 1903, kdy se zavedením oscilační cívky vznikl pojem „šicí stroj pro rodiny s dětmi a řemeslníky“ značky Husqvarna. Tento stroj dominoval na trhu více než 50 let. První Husqvarna elektrický stroj byl představen roku 1934. Zik Zak stehy byly společně s volným ramenem na šicím stroji až po roce 1947.

Postupně se začaly přidávat další a další inovace, například: šicí stroje bez nutnosti mazání, rychloupínací patky, s rozvojem elektroniky přišel na řadu i „mikropočítač“, který umožňoval více kreativních stehů, vyšívací stroje, dokonce i stroje s dotykovým displejem naleznete pod značkou Husqvarna Viking.

Šicí stroje Husqvarna Viking dnes

První šicí stroj Husqvarna Viking jaký zmáne dnes má tradici již více než 30 let. U prvního vyšívacího stroje dnešního typu je to o 15 let méně tedy 15 let. Šicí stroje Husqvarna Viking mají zastoupení i na českém trhu. Mezi nejvíce známé modely patří šicí stroje řady Huskystar, které představují základní třídu šicích strojů pro občasné domácí šití, Emerald je řada střední třídy šicích strojů a je určena pro kreativnější domácí šití. Nakonec pak overlocky Huskylock, které jsou i kombinací overlocku a coverlocku. O tom co jaký stroj značky Husqvarna Viking umí a neumí zase příště;).

Šicí stroj Husqvarna Viking Emerald 118

Šicí stroj Husqvarna Viking Emerald 118

Více informací

Více informací pro šicí stroje Husqvarna Viking se dozvíte na Ráj šití.cz. Tento internetový obchod nabízí šicí stroje Husqvarna Viking a overlocky Husqvarna Viking. V nabídce má přes 12 různých značek vyrábějící šicí stroje.