Hledáte silný a mimořádně kvalitní šicí stroj, který zvládne prošít i těžké materiály? Doporučujeme řadu šicích strojů Gritzner Tipmatic, protože tyto požadavky splňuje na jedničku. Že značku Gritzner neznáte? Určitě se budete divit, jak dlouhou historii a tradici tato německá značka má.

 

Společnost Gritzner vznikla již v roce 1872 zásluhou jistého Maxmiliana Gritznera ve městě Karlsruhe v Německu. Téhož roku byl představen i první celokovový šlapací stroj Gritzner. Byl zkonstruován podle legendárního šicího stroje Singer 12.
Oblíbenost strojů Gritzner značně stoupala, dokud továrnu roku 1881 nepostihl rozsáhlý požár.

 

Starý šicí stroj Gritzner

Starý šicí stroj Gritzner

Podle hesla, „kdo se vzdává, nevyhraje“ však byla výroba během pár měsíců opět obnovena. Později roku 1886 převzali firmu synové Rudolf a Julius Gritznerovi. Jak to tak s mladšími generacemi bývá, pouhá výroba šicích strojů synům nestačila. Od roku 1897 začali vyrábět i jízdní kola a ještě později jízdní kola s motorem :-).

Šicí stroje Gritzner Tipmatic

Řada šicích strojů Gritzner Tipmatic si zachovala prověřenou německou konstrukci a kvalitní mechaniku. Použití průmyslového typu vertikálního rotačního chapače pouze umocňuje fakt, že se jedná o nejen mimořádně kvalitní stroj, ale také silný.

Šicí stroje Gritzner Tipmatic doporučujeme pro náročnější švadlenky, které šijí velmi často silné materiály a to i pár hodin denně.

Zároveň Vás překvapí velice přijatelná cena!

Šicí stroj Gritzner Tipmatic 1035

Šicí stroj Gritzner Tipmatic 1035

Šicí stroj Gritzner Tipmatic 1035

Šicí stroj Gritzner Tipmatic 6122

Šicí stroj Gritzner Tipmatic 6122

Šicí stroj Gritzner Tipmatic 6122