Německá ověřená konstrukce a systém horního podávání DFT, to je jen malá část z toho, co všechno šicí stroje Gritzner mohou nabídnout. Pokud šijete často silnější materiály, pak šicí stroje značky Gritzner určitě stojí za zvážení.

Šicí stroje Gritzner Tipmatic jsou německé šicí stroje, jejichž robustní konstrukce byla vylepšována po desetiletí. Tyto mechanické šicí stroje jsou vybaveny vertikálním rotačním chapačem, který se používá i u průmyslových šicích strojů. Velkou výhodou strojů Gritzner Tipmatic je systém horního podávání DFT. DFT system zabezpečuje, že se látka podává rovnoměrně a i při šití více vrstev silnější látky jsou vrstvy přesně prošity. Tyto šicí stroje mají jednoduché ovládání pomocí přehledných tlačítek. Uživatele jistě potěší dlouhé a úzké volné rameno a polohování jehly. Polohování jehly u mechanických šicích strojů znamená vlevo či vpravo. U elektronických šicích strojů polohování jehly představuje možnost nastavení, zda se jehla zastaví nahoře nebo zůstane zapíchnutá v látce. U šicích strojů Gritzner tipmatic si tedy můžete nastavit, jak daleko od okraje látky steh bude, jestli více vpravo nebo vlevo. Značka Gritzner představuje dva hlavní modely: šicí stroj Gritzner Tipmatic 1035 a šicí stroj Gritzner 6122.

 

Šicí stroj Gritzner 1035

Šicí stroj Gritzner Tipmatic 1035 je německý mechanický domácí šicí stroj s kvalitní a prověřenou konstrukcí. Propracovaný systém zabudovaného horního podávání látky DFT umožňuje přesné podávání látky. Šicí stroj Gritzner Tipmatic 1035 nabízí 57 typů stehů, dlouhé a úzké volné rameno i polohování jehly vpravo či vlevo. Kvalitní celokovový vertikální rotační chapač je předností tohoto šicího stroje. Standardem je poloautomatické šití knoflíkové dírky ve 4 krocích. Tomuto šicímu stroji nechybí ani plynule nastavitelná délka stehu a mechanický navlékač nitě do jehly. Šicí stroje Gritzner se vyznačují velmi tichým chodem. Jedná se o šicí stroj, jehož předností je silný průpich, to znamená, že je ideální pro šití nejen tenkých, ale i silných materiálů vč. rifloviny, montérkoviny apod. ve více vrstvách.

Šicí stroj Gritzner Tipmatic 1035

Šicí stroj Gritzner Tipmatic 1035

Šicí stroj Gritzner 6122

Šicí stroj Gritzner Tipmatic 6122 je německý mechanický domácí šicí stroj, který je montován v Německu. Šicí stroj Tipmatic 6122 s kvalitní a prověřenou konstrukcí má zabudovaný propracovaný systém horního podávání látky DFT. Šicí stroj Gritzner Tipmatic 6122 nabízí 64 užitkových a dekoračních programů, dlouhé a úzké volné rameno i polohování jehly vpravo či vlevo. Celokovový vertikální rotační chapač má navíc pozlacený obvod, který chrání chapač před korozí, způsobenou vnější vlhkostí či potem. Tomuto šicímu stroji nechybí ani plynule nastavitelná délka a šířka stehu. S šicím strojem Gritzner Tipmatic 6122 lze šít 3 typy entlovacího stehu. První typ entlovacího stehu se rozšiřuje z levé pozice doprava, druhý typ ze středu vpravo i vlevo a třetí typ zprava doleva. Šicí stroje Gritzner Tipmatic se vyzvačují velmi tichým chodem. Šicí stroj se ovládá pomocí tlačítek. Jedná se o šicí stroj, jehož předností je silný průpich, to znamená, že je ideální pro šití nejen tenkých, ale i silných materiálů vč. rifloviny, montérkoviny apod. ve více vrstvách.

Šicí stroj Gritzner Tipmatic 6122

Šicí stroj Gritzner Tipmatic 6122

Více informací

Šicí stroje Gritzner nabízí internetový obchod Ráj-šití.cz. Na Ráj-šití.cz v brzké době naleznete i další modely šicích strojů značky Gritzner tzv. šicí stroje Gritzner Hobby. Ráj-šití.cz nabízí již 14 značek pro šicí stroje a overlocky.