O šicích strojích značky Gritzner jsme zde již na šicí-stroj.cz psali. Rodinu šicích strojů Gritzner však nepředstavují pouze šicí stroje Gritzner Tipmatic, ale nově také šicí stroje Gritzner Hobby.  Šicí stroje Gritzner Hobby mají za úkol přivést do domácnosti kompaktní šicí stroj s velkým množstvím funkcí za co nejnižší cenu.

Gritzner je německá značka šicích strojů, která má dlouhou tradici. Šicí stroje Gritzner Hobby jsou novinkou a reagují na stále větší poptávku zákazníků po levném, menším stroji s dostatečným množstvím funkcí pro občasné domácí šití a opravy. Mezi šicí stroje Gritzner Hobby patří dva modely: šicí stroj Gritzner Hobby II a šicí stroj Gritzner Hobby V. Tyto šicí stroje jsou vhodné pro šití tenkých až středně silných materiálů!

Šicí stroj Gritzner Hobby II
Tento mechanický domácí šicí stroj nabízí uživatelům 17 šicích stehů, mezi kterými nechybí oblíbené overlockové stehy. Hobby II je vybaven (v této cenové relaci neobvyklým) horizontálním rotačním chapačem, díky rotačnímu chapači vidíme množství navinuté nitě na spodní cívce. Šicí stroj obšívá knoflíkovou dírku ve 4 krocích. Zabudovaný navlékač jehly usnadňuje provlékání nitě očkem jehly. Na tomto stroji lze regulovat šířka i délka stehu a šít dvojjehlou.

Šicí stroj Gritzner Hobby II

Šicí stroj Gritzner Hobby II

Šicí stroj Gritzner Hobby V
Elektronický šicí stroj s LCD diplejem a nadstandardní výbavou. Šicí stroj Gritzner Hobby V má 66 šicích programů, z toho 8 typů plně automatické knoflíkové dírky. Horizontální rotační chapač je u tohoto modelu samozřejmostí. Šicí stroj Gritzner Hobby V dokáže překvapit, protože nabízí funkci tlačítka START/STOP, tedy umožňuje šití bez pomoci nožního spouštěče. Další žádanou funkcí je polohování jehly nahoře/dole. Tuto funkci velmi oceníte v případě šití vetších kusů látky, kdy si nastavíte zda má jehla zůstat zapíchnutá v látce nebo být nahoře. Šicí stroj Hobby V navíc se zabudovaným navlékačem nitě a možností šití dvojjehlou je dobrou volbou pro ty, kteří hledají výhody elektronického šicího stroje za přijatelnou cenu.

Šicí stroj Gritzner Hobby V

Šicí stroj Gritzner Hobby V

Šicí stroje Gritzner naleznete na stránkách Ráj-šití.cz. V kategorii šicí stroje Gritzner jsou šicí stroje Gritzner Tipmatic a šicí stroje Gritzner Hobby. Pokud si s výběrem šicího stroje nevíte rady, rádi Vám poradí. V kategorii šicí stroje jsou značky šicích strojů Lucznik, Janome, Brother, Bernina, Pfaff a další. S nejširší nabídkou šicích strojů se řadí mezi nejvýznamější prodejce šicích strojů na českém internetu. Ráj-šití.cz nabízí šicí stroje, overlocky, coverlocky, příslušenství, galanterii, vyšívací stroje, mandly, žehlící lisy a další.