Šicí stroje Brother patří mezi kvalitní šicí stroje. Recenze pro japonské šicí stroje Brother nejsou příliš časté, a proto jsme se rozhodli seznámit s nimi vás – naše čtenáře. Plánujete-li nákup šicího stroje, určitě využijete odkaz, který od každé recenze směřuje na stránku recenzovaného šicího stroje, jejímž prostřednictvím lze pořídit tyto šicí stroje. Prodej zajišťuje internetový obchod Ráj-šití.cz.

Šicí stroje Brother jsou vyráběny japonskou společností Brother International, jejíž základy byly položeny již v roce 1908. Tehdy založil pan Yasui malou opravárenskou firmu určenou pro šicí stroje. Synové pana Yasuiho se však v roce 1925 odhodlali k velké změně, jejíž důsledky v té době nemohli ani tušit. Název firmy se změnil na Yasui Brother Sewing Machine, tedy Šicí stroje bratrů Yasuiových, a od roku 1928 tato společnost vyráběla šicí stroje pod názvem Brother.

Mezinárodní angažmá společnosti vyrábějící šicí stroje Brother

V průběhu následujících let se společnost úspěšně rozvíjela a rostla. Po mnoha letech, kdy společnost a její zaměstnanci získali obrovské zkušenosti s jemnou mechanikou, se vedení společnosti rozhodlo rozšířit svůj výrobní program. Od 50. let tak společnost Brother nevyrábí pouze šicí stroje, ale do své produkce postupně zavedla i kancelářskou techniku. Vedle rozšiřování oborů i objemu produkce se postupně společnost rozhodla reagovat na nové výzvy spojené s rozvojem společnosti i techniky, a tak od 50. let rovněž expanduje na zahraniční trhy.

Dnes je společnost Brother již celosvětovou společností s obrovským množstvím dceřinných firem založených v mnoha zemích. Díky nabídce kancelářské techniky a tiskáren se již zapomnělo, že společnost Brother v časech svých počátků opravovala a vyráběla šicí stroje. Avšak šicí stroje jsou v sortimentu společnosti Brother zařazeny až do dnešních dnů a společnost Brother patří mezi přední a nejvýznamnější výrobce pro šicí stroje. Více o historii společnosti Brother se dozvíte na stránce .

Šicí stroje Brother – prodej a recenze

Šicí stroje Brother jsou zařazeny i do nabídky internetového obchodu Ráj-šití. V tomto článku se můžete seznámit s naší nabídkou na šicí stroje. Recenze pro šicí stroje Brother jsou uvedeny jak zde, tak i na v dalších článcích této poradny pro šicí stroje. Prodej uskutečňujeme prostřednictvím internetového obchodu Ráj-šití.cz, na jehož stránky se můžete prokliknout z odkazů, který je uveden u recenze pro každý šicí stroj. Ucelený přehled nejdůležitějších charakteristik uvádíme na stránce šicí stroje brother on-line.

Šicí stroj Brother LS 2125

Šicí stroj Brother LS 2125 patří mezi šicí stroje Brother pro domácí šití. Jedná se o jednojehlový šicí stroj, který díky dobrému vybavení poskytuje vynikající výkon. Tyto šicí stroje mají ve výbavě kyvný CB chapač, volné rameno pro šití obtížných tvarů, systém pro rychlou výměnu šicí patky, 21 šicích technik, sedm druhů stehů a čtyřkrokovou knoflíkovou dírku. Mezi dalšími funkcemi tento šicí stroj nepostrádá funkci zpětného šití, regulaci napětí horní nitě či automatické nastavení šířky a délky stehu. Švadlenky, které rády zdobí své výrobky originálními prvky zajisté ocení možnost šití dvojjehlou, která umožňuje vytvářet esteticky hodnotné stehy a umožňuje šití různobarevných stehů. Šicí stroj Brother LS 2125 je dodáván se základním příslušenstvím, do které je zařazena dvojjehla, 3 ks jehel, látací destička, 3 šicí patky a další předměty.

Šicí stroj Brother LS 2125 / JS 23

Šicí stroj Brother LS 2125 / JS 23

Šicí stroj Brother XL 2220

Představte si domácí šicí stroj, který není náročný na údržbu a zároveň je vybaven dlouhou řadou užitečných funkcí. Přesně takový je šicí stroj Brother XL 2220. Šicí stroj je skutečně dobře vybaven. Nabídka nepostrádá 21 šicích technik, horizontální rotační chapač, volné rameno pro snadné šití obtížných tvarů a regulaci pnutí horní nitě. Šicí stroj toho ovšem nabízí ještě mnohem více. Všechny švadlenky určitě ocení kruhový volič, díky kterému se ovládání šicího stroje stane hračkou. Výsuvný šicí stolek zvětšuje pracovní plochu, kterou šicí stroj nabízí. Pro šití knoflíkových dírek má šicí stroj funkci poloautomatického šití knoflíkové dírky na čtyři kroky. Steh knoflíkové dírky lze navíc přesně seřídit. Mezi další funkce, které nabízí šicí stroj Brother XL 2220, patří také automatické nastavení délky a šířky stehu či funkce zpětného šití. Tento šicí stroj patří mezi šicí stroje Brother, které se vyznačují tichých chodem.

Šicí stroj Brother XL 2220

Šicí stroj Brother XL 2220

Šicí stroj Brother XL-5500

Pokud patříte mezi švadlenky, které hledají kompaktní šicí stroj splňující jejich požadavky na náročnější domácí šití, máme pro vás vynikající zprávu! Přesně takový je šicí stroj Brother XL-5500. Nejenže se jedná o kompatktní šicí stroj pro náročnější domácí šití, ale tento šicí stroj má rovněž nízkou hmotnost. Jedním z jeho podstatných rysů je robustní kovová konstrukce. Pro náročnější domácí šití je šicí stroj Brother XL 5500 výborně vybaven. Šicí stroj má volné rameno a kyvný CB chapač. Dále tento šicí stroj nabízí celkem 35 šicích technik, regulaci délky i šířky stehu, plynulé nastavení pozice jehly, pro které slouží regulátor šířky stehu. Pro snadnou výměnu šicích patek má šicí stroj rychloupínací systém. Šicí stroj rovněž umožňuje poloautomatické šití knoflíkových dírek na čtyři kroky včetně jemného seřízení hustoty stehu. Šicí stroj je dodáván rovněž s bohatým základním příslušenstvím, ve které je látací destička, sada jehel, tři patky či dvojjehla, kterou lze využít pro ozdobné dvojbarevné šití.

Šicí stroj Brother XL 5500

Šicí stroj Brother XL 5500

Šicí stroj Brother BM 3500

Šicí stroj Brother BM 3500 je dobře vybavený domácí šicí stroj. Tento šicí stroj je určený jak pro začínající švadlenky, tak i pro zkušenější uživatele. Šicí stroj je vybaven horizontálním rotačním chapačem, volným ramenem a 35-ti programy, mezi které patří i poloautomatické šití knoflíkové dírky na čtyři kroky. Šicí stroje Brother BM 3500 dále umožňují nastavení šířky stehu a polohy jehly, přesné seřízení stehu knoflíkové dírky, bleskovou přípravu spodní nitě či vrchní vkládání cívky spodní nitě. Mezi funkce, kterými je tento šicí stroj vybaven, dále patří plynulá regulace délky stehu, regulátor napětí vrchní nitě či automatické vypínání spojky návinu cívky spodní nitě. V nabídce je samozřejmě mnohem více funkcí. Pro nadšené švadlenky, které rády sází na originalitu vlastních výrobků, je určeno šití dvojjehlou, při kterém lze tvořit i vícebarevné stehy. Tento kompaktní šicí stroj má nízkou hmotnost.

Šicí stroj Brother BM 3500

Šicí stroj Brother BM 3500

Šicí stroj Brother BM 2600

Šicí stroj Brother BM 2600 je domácí šicí stroj vybavený velkým množstvím užitečných funkcí, které usnadňují námahu a rozšiřují možnosti domácího šití. Tento dobře zkonstruovaný šicí stroj je díky zcela jednoduchému ovládání vhodný pro zkušené uživatele a také pro začínající švadlenky. Šicí stroj vás provede od jednoduchých začátků domácího šití až ke složitějším a pokročilejším výkonům, k nimž se zanedlouho propracujete. Šicí stroj je velmi dobře vybaven. V jeho výbavě naleznete volné rameno pro šití obtížnějších tvarů, horizontální rotační chapač a 25 šicích programů včetně poloautomatického čtyřkrokového šití knoflíkové dírky. Šicí stroj umožňuje skutečně jednoduché šití. K tomu slouží funkce, jako je blesková příprava spodní nitě, automatický navlékač jehly či vrchní vkládání cívky spodní nitě. Tyto šicí stroje umožňují plynulou regulaci délky stehu, nastavení šířky stehu a polohy jehly či přesné seřízení stehu knoflíkové dírky. Pokud plánujete šití různými šicími patkami, nepochybně oceníte rychloupínací systém výměny šicích patek. Není ani zapotřebí lekat se vyšší hmotnosti, neboť tento kompaktní šicí stroj vyniká právě nízkou hmotností. V základním příslušenství pro tento šicí stroj jsou zařazeny tři šicí patky, sada jehel včetně dvojjehly pro různobarevné dvojité šití stehů, a další užitečné předměty.

Šicí stroj Brother BM 2600

Šicí stroj Brother BM 2600

Plánujete-li pořízení šicího stroje, navštivte kategorii Šicí stroje Brother, ve které naleznete naši celou nabídku včetně mnoha užitečných informací.