Šicí stroj Pfaff Hobby 1132 je jednoduchý šicí stroj, který výborně poslouží při domácím hobby šití. Díky jednoduchému ovládání se tento šicí stroj hodí i pro začínající švadlenky, avšak svými funkcemi splní požadavky i švadlenek, které se chtějí věnovat hobby šití. Zejména bohatá nabídka stehů činí z tohoto šicího stroje mistra, se kterým zručná švadlenka dokáže ušít velmi pěkné věci.
Šicí stroj Pfaff Hobby 1132 má rotační chapač a velmi úzké volné rameno, které slouží pro šití rukávů, nohavic a dalších kruhových tvarů. Šicí stroj potěší své uživatele jednoduchou obsluhou. Mezi přednosti patří přehledné zobrazení všech stehů včetně doporučených patek, jednoduché navlékání, které umožňuje zřetelně označené navlékací dráhy, či snadná výměna patek na jeden stisk tlačítka.

Šicí stroj Pfaff Hobby 1132

Šicí stroj Pfaff Hobby 1132

Funkce, které nabízí šicí stroj Pfaff Hobby 1132

Šicí stroj má zpětný chod, který slouží pro zapošití, šest variabilních poloh jehly pro přesné prošívání okrajů bez nutnosti posunu látky, vysoký zdvih patky, což ocení zejména švadlenky, které chtějí šít více vrstev látky, automatické vytažení a uchopení spodní nitě či uložení cívky v poloze drop-in, kdy je cívka zapuštěná a vkládá se shora. Šicí stroj umožňuje regulaci délky stehu v rozsahu do 4 mm a regulací šířky stehu do 5 mm, regulaci přítlaku patky a přišívání knoflíků. Šicí stroj má dále poloautomatickou knoflíkovou dírku na čtyři kroky s možností regulace hustoty stehů a praktický odstřihávač nití.

Stehy, které šije šicí stroj Pfaff Hobby 1132

Šicí stroj Pfaff Hobby 1132 šije celkem 19 stehů. Mezi tyto stehy patří rovný steh, entlovací steh, třístehový entlovací steh či neviditelný steh. Rovný steh je nabízen i ve variantě s polohou jehly vlevo. Tento rovný steh slouží pro obšívání okrajů a všívání zipů, zatímco entlovací steh nalezne své uplatnění při začišťování látek, u kordovacích prací nebo dírkovém vyšívání. Třístehový entlovací steh je určen pro našívání gumových pásků, látání trhlin, vsazování záplat a také pro začišťování. Neviditelný steh se používá k neviditelnému zpevňování lemů u tkanin a existuje i ve variantě elastického neviditelného stehu pro neviditelné zpevňování lemů se začišťováním okrajů u elastických materiálů. Další steh je steh na mušlový lem, který slouží pro zdobení či začišťování dvojitě složené látky. Za zmínku stojí i řecký steh, což je ozdobný elastický steh vhodný i pro quiltování. Podobných stehů nabízí šicí stroj Pfaff Hobby 1132 velké množství. Vybírat lze z různých variant stretchových stehů a overlockových stehů. Šicí stroj šije i voštinový steh, florentský steh nebo prošívací puloverový steh.

Příslušenství pro šicí stroj Pfaff Hobby 1132

Součástí balení šicího stroje je sada patek, sada cívek a sada jehel. Do sady patek patří patka na entlovací stehy, patka na neviditelné stehy, patka na přišívání zipů a patka na šití knoflíkových dírek. Šicí stroj je dodáván také s pevným kufrem, který chrání šicí stroj před prachem a poškozením.

Další informace pro šicí stroj Pfaff Hobby 1132

Další informace pro šicí stroj Pfaff Hobby 1132 jsou uveřejněny na stránce Šicí stroj Pfaff Hobby 1132. S celou nabídkou šicích strojů Pfaff se můžete seznámit v kategorii Šicí stroje Pfaff v internetovém obchodě Ráj-šití.cz, který se specializuje na šicí stroje.