Hledáte šicí stroj do domácnosti, který není příliš drahý, podá výborný výkon a nabídne řadu užitečných funkcí? Přečtěte si články, jejichž tématy jsou šicí stroje, na našem blogu, a věnujte pozornost tomuto článku s tématem šicí stroj Basia. Šicí stroj Lucznik Basia je vybaven kufříkem, který umožňuje bezpečné a pohodlné uložení šicího stroje.

Šicí stroj Lucznik Basia 834 je určený především pro šití v domácnosti, kde podává výborné výkony. Švadlenky oceňují funkce, které tento šicí stroj nabízí, neboť díky nim mohou snadno a pohodlně vytvářet úžasná díla. Ze třiceti (!) šicích programů, které šicí stroj Basia má, si určitě vyberete ten pravý.

Šicí stroj Lucznik 834 Basia

Šicí stroj Lucznik 834 Basia

Šicí stroj se 30-ti programy

Co tedy lze mezi těmito 30-ti programy najít? Šicí stroj Basia umí šít krytý steh, který využijete pro zakončování lemů, slepé podšívání lemů či pro šití zipů, overlockové stehy pro zakončení lemů, elastický velký steh, s nímž lze všívat gumy či provádět opravy, zpevňování a vůbec šití ložního prádla, nebo overlockový steh pro lemování a sešívání tkaniny. Pro sešívání a lemování tkaniny lze rovněž využít i lemovací šikmý steh, a dále pro šití elastických materiálů oceníte trojitý rovný steh. Budete vyšívat nebo prošívat? Větvičkový steh je pro tyto činností přímo ideální.  A pokud rádi šijete dekorace, potom bude velmi užitečný ozdobný saténový (hedvábný) steh, někdy nazývaný též zhuštěný cikcak.

Vedle mnoha druhů stehů nabízí šicí stroj Lucznik Basia též čtyřkrokové šití knoflíkové dírky a přišívání knoflíků.

Šicí stroj Lucznik 834 Basia

Šicí stroj Lucznik 834 Basia

Co dál umí šicí stroj Basia?

Basia zvládne šít materiály od lehkých přes po středně těžké až po těžké. Na jedné straně tento šicí stroj tedy umožňuje šít z lehkých materiálů např. tyl, šifónovou krajku či žoržet, ale též si poradí se středně těžkými materiály, mezi které patří tenký štruks, tvíd či plátno. Stranou však nezůstávají ani těžké materiály, např. plášťové tkaniny či tkaniny pro šití vaků, na které také šicí stroj Basia stačí.

Při šití různých materiálů se však nelze spoléhat pouze na šicí stroj, ale je zapotřebí zvolit též odpovídající jehly a nitě. Existují jehly pro běžné látky, jehly pro úpletů a pletenin či jehly, s nimiž lze šít riflovinu. Právě jehly a nitě mohou zásadním způsobem ovlivnit výsledek šití.

Budete šít komplikované tvary, jako jsou např. manžety, čepice, nohavice či rukávy? Po odstranění krytu na příslušenství vám práci výrazně usnadní volné rameno. Šicí stroj též umožňuje šití více vrstev materiálu díky vysokému zvednutí patky. Při šití lze využít funkce zpětného šití, plynulou regulaci délky stehu a plynulou regulaci rychlosti šití.

Šicí stroj Basia je rovněž připraven pro ozdobné dekorativní šití. Vedle příslušných stehů totiž také umožňuje šití dvojjehlou, což přináší velmi efektivní vzory.

Vedle všech těchto užitečných funkcí ještě přináší šicí stroj Basia důležité usnadnění práce. Potřebujete-li navinout nit na spodní cívku, není se čeho obávat. Šicí stroj to provede místo vás, a po naplnění cívky se systém automaticky vypne.

A co příslušenství pro tento šicí stroj?

Šicí stroj Basia je dodáván s bohatým příslušenstvím, které lze navíc doplnit dokoupitelnými položkami. Po obdržení šicího stroje naleznete v balení především velký kufr, do kterého lze schovat celý šicí stroj. Tento kufr je výborný pro uložení v době, kdy šicí stroj nepoužíváte. Poskytuje výbornou ochranu proti prachu. Kufr lze rovněž využívat při transportech.

Vedle kufru naleznete v balení celkem čtyři patky. Vedle základní patky je v balení ještě připojena patka pro knoflíkovou dírku, patka na slepý steh a patka na zip.

V balení dále nechybí párač (pro proříznutí knoflíkové dírky), tři jehly, olejnička, šroubováčky (velký a malý), tři náhradní špulky, kolík na cívku nití a disk na kolík pro horní cívku.

Pokud v tomto příslušenství něco postrádáte, můžete si vybrat ze široké nabídky příslušenství pro šicí stroje Lucznik. V této nabídce naleznete dvojjehlu, plastovou cívku a řadu patek, mezi které patří například vyšívací patka, patka pro overlockový steh či patka pro lemování.

Technické informace pro šicí stroj

Na závěr článku si můžete ještě přečíst trochu technických informací, které byste měli znát. Patrně nejdůležitější je informace o materiálu, z něhož je šicí stroj vyroben. Tělo šicího stroje je vyrobeno z hliníkového korpusu, který je doplněn o metalické části. Chapač šicího stroje je kyvný. Hmotnost šicího stroje v balení činí 7,5 kg, hmotnost netto je 6,7 kg. Již avizované vysoké zvednutí patky je možné až do výšky 7,5 mm.

Steh lze regulovat v délce od 0 do 4 mm (pro zpětné šití do 2,5 mm) a v šířce od 0 do 5 mm.

Zaujal vás šicí stroj?

Jak vidno, šicí stroj Lucznik Basia 834 je dobře vybavený šicí stroj v kvalitním provedení. Jeho velkou výhodou je výroba a prodej pod tradiční značkou pro šicí stroje, díky čemuž lze pro tento šicí stroj pořídit rozsáhlé příslušenství. Díky zázemí tradiční značky je pro šicí stroj v České republice též poskytováno poradenství a záruční a pozáruční servis.

Máte-li zájem, navštivte stránku internetového obchodu Ráj-šití.cz, kde zjistíte další užitečné informace.

Šicí stroje Lucznik, to je skutečná poezie šití.