Šicí stroj Lucznik 417 Diana je dalším modelem z nové modelové řady šicích strojů Lucznik, který je uváděn na český trh. Jedná se o spolehlivý domácí šicí stroj s moderním vybavením a víceúčelovým uplatněním. Podobně jako celá modelová řada Lucznik představuje i tento šicí stroj velmi užitečného a prospěšného pomocníka v domácnosti. Za jeho vynikajícími službami stojí kvalitní zpracování, odolné a stabilní materiály stejně jako bohatý výčet služeb, které tento šicí stroj poskytuje.

Široká nabídka stehů

Domácí švadlenky, které mají domácí šití jako své velké hobby a hledají při něm uplatnění vlastních dovedností, které chtějí dále rozvíjet, nejvíce potěší právě rozsáhlá nabídka stehů. Šicí stroj Diana jich nabízí celkem 20! Vedle přímých stehů se jedná o overlockové stehy, mezi které patří otevřený a uzavřený overlockový steh a dále dva dekorativní overlockové stehy, a klikaté stehy, jichž je rovněž v nabídce více typů. To stejné platí pro pružné elastické stehy či trojité stehy, u kterých lze vybírat z přímých, pružných a klikatých stehů. Nabídku stehů dále rozšiřují slepý steh a slepý elastický steh. Pozoruhodný estetický dojem pro zkušené oko vytvářejí lemovací mušličkový steh a voštinový steh.

Šicí stroj Lucznik 417 Diana

Šicí stroj Lucznik 417 Diana

Parametry šicího stroje Lucznik Diana

Stehy jsou jednou z nejdůležitějších věcí, které zajímají zájemce o koupi šicího stroje. Potom je zde řada dalších věcí, kterým bychom při výběru šicího stroje měli věnovat pozornost. Na prvním místě stojí základní vybavení a technické údaje, které daný šicí stroj blíže charakterizují. Šicí stroj Lucznik Diana má kovový kyvný CB chapač, volné rameno a 24 šicích programů. Tělo šicího stroje je vyrobeno z hliníkového korpusu, ale šicí mechanismus je sestaven výhradně z kovových součástek, které dodávájí šicímu stroji odolnost a prodlužují jeho životnost. V konstrukci a funkci šicího stroje hraje právě kovový šicí mechanismus klíčovou roli, neboť tento parametr dnes patří mezi méně obvyklé. Plastové jsou pouze vnější části šicího stroje.

Šicí stroj je vybaven 70-ti wattovým motorem. Umožňuje plynulou regulaci šířky stehu v rozsahu 0 – 5 mm a délky stehu v rozmezí 0 – 4 mm. Délku zpětného stehu lze nastavit do 2,5 mm. Šicí stroj se rovněž vyznačuje vysokým zvednutím patky (7,5 mm), díky kterému lze šít i více vrstev.

Jaké funkce má šicí stroj Lucznik Diana

Mezi důležité funkce tohoto šicího stroje patří zpětné šití, poloautomatické obšívání knoflíkové dírky (na čtyři kroky), regulace přítlaku patky ve třech různých nastaveních či přišívání knoflíků. Šicí stroj má také ořez nitě, který je umístěný na těle šicího stroje, takže domácí švadlenka nemusí náhle hledat hledat nůžky pro ustřihnutí nitě. Šicí stroj má dále velmi užitečnou funkci, která šetří mnoho práce s navíjením niti na spodní cívku. To již není třeba provádět ručně, protože šicí stroj Lucznik Diana dokáže nit na spodní cívku navinout sám a po naplnění spodní cívky navíjení niti automaticky vypne. Šicí stroj Diana umožňuje také šití dvojjehlou, které zhotovovanému výrobku poskytuje estetický dekorativní vzhled.

Příslušenství pro šicí stroj Lucznik Diana

Šicí stroj Diana je dodáván spolu se standardním příslušenstvím, které je zahrnuté do ceny stroje. Součástí tohoto příslušenství je sada čtyř patek (patka standardní, pro přišívání zipů, pro šití knoflíkových dírek a na přišívání knoflíků). Do standardního příslušenství dále patří sada pěti jehel, čtyř cívek, vodítko pro šití slepého stehu, párač, olejnička a nářadí potřebné pro obsluhu šicího stroje.

Kromě toho lze čerpat z výhod, které jsou spojeny s pořízením značkového šicího stroje, kterým šicí stroj Lucznik  Diana je. Jednou z těchto výhod je nabídka dokoupitelného originálního příslušenství pro tento šicí stroj, kterou naleznete na stránkách internetového obchodu Ráj-šití.cz. Do nabídky tohoto příslušenství jsou zařazeny originální šicí patky pro šicí stroje Lucznik, které lze zakoupit jednotlivě nebo v kompletní devítidílné sadě, cívky, dvojjehly, sady jehel, soupravy šití a další potřeby. Tyto potřeby zakoupíte v kategorii Příslušenství pro nové šicí stroje Lucznik a Galanterie.

Více informací naleznete na stránce Šicí stroj Lucznik 417 Diana nebo v internetovém obchodě Ráj-šití.cz, který se specializuje na šicí stroje a další nejen šicí techniku.