Šicí stroj Janome 603 DXL je naprostou novinkou, která v roce 2010 doplnila šicí stroje Janome. Tento šicí stroj od kvalitního japonského výrobce pro šicí stroje Janome nabízí rozsáhlé uplatnění a možnosti šití. Mezi standarní vybavení, které má šicí stroj, patří volné rameno, rotační chapač, 60 šicích programů a sedm typů knoflíkových dírek. Šicí stroj vyniká snadným ovládáním. 

Dále šicí stroj Janome 603 DXL nabízí speciální SFS podavač, díky kterému šicí stroj zvládne bezproblému podávat všechny typy látek. Šicí stroj je navržen ve speciálním designu a je dodáván se speciální výbavou, kterou obdrží pouze zákazníky v ČR a SR.

Šicí stroj JANOME 603 DXL (2160)

Šicí stroj JANOME 603 DXL (2160)

Šicí stroj a funkce pro šití

Jak bylo zmíněno výše, šicí stroj nabízí 60 šicích programů. Mezi ně patří programy základní, elastické (strečové), overlockové a plastické vyšívací. Navíc šicí stroj nabízí speciální program pro látání. Uživatelé mají také na výběr mezi sedmi druhy plně automatické knoflíkové dírky, kterou šicí stroj ušije na jeden krok. Pro všechny typy automatické knoflíkové dírky lze provádět jemnou regulaci hustoty, šířky i délky dírky.

Šicí stroj JANOME 603 DXL (2160)

Šicí stroj JANOME 603 DXL (2160)

Pro pohodlné šití obtížných a komplikovaných tvarů, jako jsou rukávy, nohavice a jiné podobné, je šicí stroj vybaven volným ramenem. Volné rameno je dostatečně dlouhé a je schované pod odnímatelnou praktickou schránkou, ve které je uloženo příslušenství.

Šicí stroj a elektronická výbava

Díky dobrému vybavení elektronikou může šicí stroj mít řadu elektronických funkcí. Na první pohled si tak všimnete displeje, který švadlence poskytuje užitečné informace o aktuálním nastavení šicího stroje. Displej zobrazuje typ stehu, délku stehu a šířku stehu. Elektronický spouštěč umožňuje jemnou regulaci rychlosti šití a zajišťuje stabilitu síly vpichu jehly.

Šicí stroj JANOME 603 DXL (2160)

Šicí stroj JANOME 603 DXL (2160)

Šicí stroj a další užitečné funkce pro šití

Mezi funkce, kterými je tento šicí stroj vybaven, patří také plynulá regulace délky i šířky stehu v rozsahu do sedmi milimetrů. Šicí stroj rovněž umožňuje regulaci přítlaku patky. Dále je možné polohovat jehlu. Je možné nastavit, aby šicí stroj zastavil s jehlou v horní nebo dolní poloze. Díky spínači START/STOP má šicí stroj funkci automatického zapošití (ryglování).

Jelikož čas od času každá švadlenka zápasí s navlečením niti do očka jehly, vybavil japonský výrobce šicích strojů Janome svůj šicí stroj Janome 603 DXL integrovaným navlékačem niti. Díky této funkci tak bude navlečení niti do očka jehly naprosto bezproblémové.

Šicí stroj umožňuje také ozdobné šití za pomoci dvojjehly, která vytváří kouzelné, efektní a velmi dobře vypadající stehy. Vedle řady technologických vychytávek, kterými je tento šicí stroj bohatě vybaven, nemůže chybět ani rychloupínací systém matic, který umožňuje zcela jednoduchou výměnu šicí patky.

Šicí stroj – jeho výbava a technické charakteristiky

Šicí stroj Janome 603 DXL má robustní kovovou konstrukci, díky které se tento šicí stroj vyznačuje stabilním chodem. Za minutu ušije šicí stroj až 820 stehů.

Šicí stroj má velmi rozsáhlou standardní výbavu. Do standardní výbavy patří pevný kufřík, sada jehel, tři kusy cívek, páráček, přídavný vertikální niťový kolík, který využijete pro šití s dvojjehlou. Příslušenství zahrnuje i řadu dalších položek, mezi kterými nechybí bohatá souprava patek.

Více informací

Podrobnější informace o šicím stroji naleznete na stránce Šicí stroj Janome 603 DXL a Ráj-šití.cz.