Šicí stroj Janome 601 XL je elektronický šicí stroj, jehož epický rozsah možností vyhoví zejména náročnějším domácím švadlenkám. O tomto šicím stroji lze právem prohlásit, že patří mezi výborně vybavené. Funkce, které tento šicí stroj nabízí, představují skutečnou symfonii elektronického domácího šití založenou na harmonické souhře jednotlivých prvků šicího stroje. O tom, co všechno onu harmonickou souhru vytváří, hovoří náš článek.

Šicí stroj Janome 601 XL má volné rameno, horizontální rotační chapač, ořez nitě na bočním krytu stroje a 30 šicích programů. Šicí stroj nabízí základní stehy, elastické (strečové) a overlockové stehy, plastické vyšívací stehy, stehy pro quiltování a stejně tak i stehy pro patchwork. Vedle bohaté nabídky stehů má šicí stroj i šest druhů plně automatické knoflíkové dírky včetně konfekčních typů.

Šicí stroj JANOME 601 XL

Šicí stroj JANOME 601 XL

Šicí stroj Janome 601 XL umožňuje snadné ovládání stehů

Šicí stroj je vybaven LCD displejem, s jehož pomocí lze jednoduše nastavit stehy. Volba stehů se uskutečňuje pomocí tlačítek. Šicí stroj umožňuje regulaci délky a šířky stehu. Délka je nastavitelná v rozsahu do 4,5 mm, šířku stehu lze nastavit až do 7 mm. Sedmidílný podavač zajišťuje snadný začátek šití a obstarává plynulé podávání všech druhů látek, a to i silných materiálů. Šicí stroj rovněž umožňuje ovládání podavače (podávacích zoubků) pro volný posun látky. Tuto funkci využijí uživatelky a uživatelé například při quiltování, vyšívání nebo při příšívání knoflíků.

Další technické vybavení tohoto šicího stroje

Další velkou předností je tlačítko START/STOP, kterému se někdy říká ruční plyn. Tento ruční plyn umožňuje šití bez nožního spouštěče. Elektronický ruční spouštěč potom umožňuje jemnou regulaci rychlosti šití a zároveň stabilitu síly vpichu jehly. Vpich jehly je mimořádně silný. Stabilnímu chodu šicího stroje výrazně napomáhá robustní kovová konstrukce. Šicí stroj má i rychloupínací systém pro snadnou výměnu šicích patek a ruční nastavení přítlaku šicí patky. Samozřejmostí je možnost šití dvojjehlou, což domácí švadlenky často využívají pro ozdobné šití a při zkracování triček.

Šicí stroj Janome 601 XL má automatické nástroje zacházení s nití

Velké usnadnění představují automatické nástroje zacházení s nití. Mezi tyto automatické nástroje patří automatický navlékač horní nitě či automatické vytažení sopdní nitě pomocí tlačítka pro polohu jehly.  Šicí stroj má i automatickou spojku pro rychlé a snadné navíjení cívky spodní nitě.

Šicí stroj umožňuje regulaci polohy jehly

Další nezanedbatelnou předností, kterou poskytuje šicí stroj Janome 601 XL, je regulace polohy jehly. Polohu jehly lze nastavit v horní nebo dolní úvrati při zastavení. Tato funkce sehrává klíčovou roli zejména při změnách směru šití, které se provádí výrazně lépe a snadněji při poloze jehly v dolní úvrati, kdy jehla zůstane v látce. Látku lze snadno otočit okolo jehly a pak už je možné snadno pokračovat v novém směru šití. Šicí stroj dále umožňuje nastavení pozice jehly u rovné stehu. Tato funkce umožňuje snadné prošívání a poslouží i při všívání zipů.

Standardní výbava pro šicí stroj Janome 601 XL

Šicí stroj je dodáván také s bohatou standardní výbavou. Součástí balení šicího stroje je sada patek, do které patří universální patka, patka pro všívání zipů, patka pro automatické obšívání dírek, patka pro slepý steh a overlocková patka. Šicí stroj je dále dodáván spolu s nožním spouštěčem včetně šňůry, sadou jehel a sadou tří cívek, přídavným vertikálním niťovým kolíkem a látkovým krytem stroje. Ve standardní výbavě nechybí ani malý a velký držák cívky, štěteček pro odstranění nečistot či plstěná podložka cívky. Samozřejmostí je návod v českém jazyce.

Další informace pro šicí stroje Janome

Přehledně sestavené informace naleznete na stránce Šicí stroj Janome 601 XL v internetovém obchodě Ráj-šití.cz, který se specializuje na šicí stroje. Na této stránce lze šicí stroj i objednat. Pokud hledáte šicí stroje Janome on-line, můžete navštívit kategorii Šicí stroje Janome, ve které lze tyto šicí stroje objednat.