Diferenciál je zařízení, které u overlocků zajišťuje plynulé podávání pružných materiálů, aby se okraj obšitého materiálu nevlnil. Diferenciálem je možno regulovat výsledek práce dle typu pleteniny.

Pokud ho overlock nemá, mohou být některé pružné materiály ve výsledku zvlněné a není možné toto ovlivnit, ale také není možno z tohoto důvodu reklamovat produkt. Pokud overlock (např. typy overlock FN2-8 a FN2-9) diferenciál nemá, pak je seřízen na standardní materiál, avšak různé jiné pružné materiály nebudou mít při šití optimální výsledek. Jsou to stroje za třetinovou cenu na opravdu občasné šití, které vyžadují velmi dobrou praxi obsluhy s overlocky, aby uměla overlock příp. seřídit a získat optimální výsledek šití.

Overlock Lucznik FN 2-9

Overlock Lucznik FN 2-9

Funkce diferenciálního podávání je považována u overlocků za jednu z nejdůležitějších, protože na overlocích se začišťují právě pleteniny a pružné materiály.

Levné řešení pro zkušené uživatele

V naší nabídce je levný model overlock FN2-9 bez diferenciálu: Tento overlock však není vhodný pro začínající uživatele, kteří nemají zkušenosti s overlockem. Je náročný na obsluhu, na navlékání nití a na výsledek šití, protože není vybaven diferenciálem. Je to velmi levné řešení, které však je vhodné pouze pro zkušené letité švadleny, které potřebují spíše záložní stroj pro občasné domácí šití.

Overlock Lucznik 720 D-4

Overlock Lucznik 720 D-4

Nabídka pro začínající uživatele

Pokud jste uživatel, který začíná s prací na overlocku, jednoznačně doporučíme model overlock Lucznik 720D-4. Práci s ním zvládají i začínající uživatelé a má podrobný český návod na obsluhu. Je vybaven diferenciálem (funkce pro plynulé podávání pružných materiálů), navlékání nití je pohodlné a má řadu dalších funkcí. Můžete nahlédnout do porovnání: Overlocky Lucznik.