Značka pro šicí stroje Husqvarna Viking přináší novinky na poli šicích i vyšívacích strojů pro náročnější zákazníky, kteří šijí patchwork, quilting nebo chtějí i vyšívat. Stroje mají unikátní senzorový systém zdvihu patky! Už žádné pracné zvedání patky pro otočení látky ani kolenní páky.

Husqvarna Viking pojmenovala své šicí stroje podle drahých kamenů právem! Safír, rubín, topaz a dokonce i diamant s více než 1 100 šicími programy naleznete v nabídce. Švédská Husqvarna je tradiční značkou a dbá na kvalitu svých šicích strojů již více než 130 let. Více o historii značky Husqvarna naleznete v článku Šicí stroje Husqvarna Viking a jejich historie.

Šicí stroje Husqvarna Sapphire

Tato řada elektronických robustních šicích strojů obsahuje 3 modely. Patří sem: Sapphire 835, 855 a nejoblíbenější Sapphire 875 Quilt. Šicí stroje obsahují více než 100 šicích programů, 7 typů automatické knoflíkové dírky a senzorový systém zdvihu patky, který za Vás zvedne patku pro otočení látky, pokud zastavíte šití s jehlou v látce. Sapphire dále nabízí možnost uložení stehů do paměti stroje, navíjení nitě na spodní cívku z jehly a další užitečné funkce. Nejvyšší model 875 Quilt má i automatický odstřih nitě.

Šicí stroj Husqvarna Sapphire 835, 855, 875 Quilt

Šicí stroj Husqvarna Sapphire 835, 855, 875 Quilt

Šicí a vyšívací stroje Husqvarna Topaz 20 a 30

Topaz jsou šicí stroje, které dokáží i vyšívat. Ke strojům je potřeba dokoupit vyšívací jednotku. Vyšívací jednotka umožňuje připevnění vyšívacího rámečku a zvětšuje vyšívací plochu. Funkce šicího stroje jsou v tomto přídadě velmi podobné jako je tomu u modelů Sapphire + možnost vyšívání.

Šicí a vyšívací stroj Husqvarna Topaz 20

Šicí a vyšívací stroj Husqvarna Topaz 20

Šicí a vyšívací stroj Husqvarna Topaz 30

Šicí a vyšívací stroj Husqvarna Topaz 30

Šicí a vyšívací stroj Husqvarna Ruby
Tento jedinečný šicí a vyšívací stroj má moderní design, opravdu velký a přehledný dotykový displej, 800 šicích programů a 322 vyšívacích vzorů ve výbavě stroje! 10 typů automatické knoflíkové dírky a 6 typů abecedy (klasické strojové písmo, tučné strojové písmo, psací, hulkové, ruská a japonská abeceda) spolu s 322 vyšívacími vzory! Unikátní funkcí tohoto šicího a vyšívacího stroje je senzorový systém přítlačné patky, který automaticky zvedá a spouští přítlačnou patku ve 4 polohách.

Šicí a vyšívací stroj Husqvarna Ruby

Šicí a vyšívací stroj Husqvarna Ruby

Šicí stroj snímá při zastavení šití s jehlou v látce tloušťku šitého materiálu a zdvihne patku pro otočení látky. Přehledný barevný dotykový displej má velikost 116 x 87 mm a zobrazuje vše co je k šití a vyšívání potřeba. Jako ke všem šicím a vyšívacím strojům Husqvarna lze dokoupit vyšívací jednotka, která rozšíří pracovní plochu, umožní připevnění vyšívacího rámečku a vyšívání.

Šicí a vyšívací stroje Husqvarna Diamond Deluxe

Špička mezi šicími a vyšívacími stroji Husqvarna a nejen to. S neuvěřitelnými 1 100 šicími programy a 380 vyšívacími vzory přestavuje vyjímečného pomocníka pro šití a vyšívání. Extra velký dotykový displej umožňuje editovat uložené výšivky i prohlédnout si výšivku „na látce“.  Automatické nastavení napětí nitě, automatický odstřih nitě a další skvělé funkce umožní tvorbu kreativních výrobků bez omezení. Diamond Deluxe si sám a automaticky nastavuje napětí nitě podle šitého materiálu. Tento šicí a vyšívací stroj má navíc neuvěřitelně velkou vyšívací plochu 360 s 350 mm.

Šicí a vyšívací stroj Husqvarna Diamond Deluxe

Šicí a vyšívací stroj Husqvarna Diamond Deluxe

Více informací v kategorii šicí stroje Husqvarna.