Plánujete se naučit šít, ale nevíte, jak na to? Chcete si tvořit vlastní střihy? Šijete už léta a chcete se začít věnovat patchworku? Nebo hledáte prostě jen inspiraci pro své šití? Na všechny tyto otázky Vám může odpovědět vhodná knížka a nemusíte přitom utrácet tisíce za kurzy šití.

 

Už nemusíte ztrácet čas pracným a zdlouhavým hledáním na internetu, kdy každý článek Vás posunu jen kousek k vysněnému cíly a musíte hledat znovu. Kniha má všechny potřebné informace v jednom, můžete ji mít kdekoliv po ruce a to i u šicího stroje či při kreslení střihů.

 

Oděvní střihy – jak je použít, upravit a navrhnout

V našem eshopu nejprodávanější knížka o šití vůbec. Hned na prvních stránkách poradí, jaké vybavení potřebujeme při výrobě vlastního oblečení. Odpoví na pojmy jako krejčovský kopírovací papír, rastrový papír, pravítko a podrobně vysvětlí typy nití (kovová vlákna, víceúčelová nit, strečové nylonové nitě, stehovací nitě, quiltovací nitě a další! Dále Vás provede výběrem správné látky. Víte jak a na co používat třeba kaliko, kepr, batist, linon, látky z mikrovlákna, hedvábí, krepdešín, úplety, látky živočišného původu, podšívkové látky a další? Dozvíte se jak pracovat s koupeným střihem, jak si připravit látku, jak upravit koupený střih a nakonec jak navrhout střih vlastní.

Oděvní střihy - jak je použít, upravit a navrhnout

Oděvní střihy – jak je použít, upravit a navrhnout

 

Velká kniha šití – Základní postupy a techniky

Druhá nejprodávanější kniha je věnována úplným začátečníkům šití na šicím stroji. Kniha Vás nejprve seznámí s šicím strojem, pomůže vybrat vhodné patky i vybavení a šicí potřeby. Popíše a vysvětlí rozdíly mezi jednotlivými typy nejpoužívanějších látek jako bavlna, len, vlna, hedvábí, viskóza i polyester. Dále tkané látky jako krepdešín, žoržet, kepr, organtýn, tvíd, satén apod. Jak brát správnou míru? I na tuto otázku dostanete odpověď.

– střihové předlohy a správné stříhání + typy na stříhání

– ruční a strojové stehy (skrytý zapošívací steh, kroužkovací steh, stehovací steh, poutka na záclony nebo závěsy, vyšívací steh)

– šijeme prostírání

– švy (rohy, zaoblené švy a další)

– šití speciálních materiálů

– začišťování okrajů

– záložky

– límce a výstřihy

– rukávy

– pasové límce

– záševky a záhyby

– kapsy

– zapínání

– přešívání a opravy

Velká kniha šití - Základní postupy a techniky

Velká kniha šití – Základní postupy a techniky

 

Patchwork pro začátečníky

Další knížka je věnována patchworku.

„Prošívání (quilting) patří mezi staré řemesla a uplatňovalo se především při výrobě hřejivých ložních přikrývek a přehozů. Rovněž patchwork („záplatování“) a aplikace (nášivky) mají dlouhou historii a pořadu generací umožňovaly talentovaným ženám dobře zužitkovat odložené oblečení a zbytky látek. Prošívání, patchwork a aplikace vytvářejí živé vzory a úchvatné dekorativní efekty. Přestože se po stránce vypracování zdají velmi náročné, úspěšně je zvládnou i úplní nováčci. Tato příručka obsahuje vše, co potřebujete znát, abyste za použití tradičních i moderních motivů dodali vlastnímu bolečení a domovu nový vzlet.“

Úvodem se dozvíte o prošívání, vyberete si vhodná nářadí a látky. Na pořadí jsou prošívané vzory, naznačení vzoru, ruční i strojové prošívání a obrubování. Ze všech těchto poznatků pak dokážete s knihou vytvořit tyto praktické věci:

– obal na jógamatku (podložku na jógu)

– dětskou přikrývku

– ozdobně lemovaný kabátek

– prošívanou večerní kabelku

– krabici zdobenou trapuntem

– polštářs plastickým motivem

– veselou zástěru

– pruhovanou nákupní tašku

– halenku s aplikací, parádní pásek, květovou šálu či letní top s krajkovým motivem

Patchwork pro začátečníky

Patchwork pro začátečníky

 

Další skvělé knížky Vám rozebereme třeba zase přístě :-).