Overlockové stehy se od běžných stehů na šicích strojích odlišují. Způsob jejich tvorby patří k těm složitějším. Jak celý cyklus tvorby overlockového stehu probíhá se podíváme v našem článku.

1. Když jehla vstupuje do látky, na niti se vytvoří malá smyčka.
2. Jak jehla dále prochází látkou, spodní smyčkovač se začíná pohybovat zleva do prava. Špička smyčkovače prochází za jehlou skrze smyčku niti, která se za jehlou vytvořila.
3. Spodní smyčkovač pokračuje dál směrem do prava. Jak se pohybuje, spodní nit je zachycena nití od jehly.
4. Zatímco se spodní smyčkovač pohybuje z leva do prava, horní smyčkovač postupuje z prava do leva. Špička horního smyčkovače prochází za spodním smyčkovačem a zachytí jehlu ze spodního smyčkovače a nit od jehly.
5. Spodní smyčkovač nyní začíná svůj zpětný pohyb do své levé pozice. Jak horní smyčkovač pokračuje do leva, drží nit spodního smyčkovače a nit od jehly na místě.
6. Jehla opět začíná svůj pohyb směrem dolů za horním smyčkovačem a jistí jehlu horního smyčkovače. Toto zakončuje tvorbu overlockového stehu a cyklus tvorby stehu začíná znovu.

Overlockové stehy

Overlockové stehy

Jak je vidět, tvorba stehu overlocku představuje skutečně složitý mechanismus. Díky této složitosti však výrobky ušité na overlocku mají velmi profesionální vzhled a zkvalitňují domácí výrobky.

Zajímáte-li se více o overlocky, navštivte kategorii Overlocky, kde si můžete vybrat z nabídky overlocků.