Základní prvek, který dělá coverlock coverlockem, a který má pouze coverlock, a nemá ho ani šicí stroj ani overlock, je tzv. spodem krycí steh neboli prádlový steh.

Coverlock však umí šít i další stehy. Z těchto stehů nabízíme malý přehled.

Trojitý coverlockový krycí steh

Jedná se o steh, který se šije třemi jehlami. Coverlock vytváří steh na lícní straně látky tři rovné stehy šité paralelně vedle sebe. Tento steh se používá nejvíce pro sámkování, šití elastických látek, zapošití švů, lemování a ozdobné šití.

Coverlock Merrylock MK 4050

Coverlock Merrylock MK 4050

Dvojitý coverlockový krycí steh

Dvojitý coverlockový krycí steh je šit dvěma jehlami. Coverlocky vytváří na lícní straně látky dva rovné stehy, které jsou vedeny paralelně vedle sebe. Hodně je využíván pro šití manžet, strečových látek, a dalších. Ideálně se hodí pro lemování a ozdobné šití.

U trojjehlových či vícejehlových coverlocků lze vytvářet různě široké varianty dvojitého coverlockového stehu. Pro úzké varianty se nitěmi navlečou dvě jehly, které jsou vedle sebe, zbývající jehly se sejmou. V závislosti na umístění sejmutých jehel je úzký steh orientován buď doleva nebo doprava. Široký steh vytvoříte sejmutím prostřední jehly a navlečením nitě do jehel po stranách.

Při této „regulaci“ šířky stehu je nutné postupovat v souladu s návodem přiloženým ke stroji.

Coverlock Janome 2000 CPX

Coverlock Janome 2000 CPX

Řetízkový steh

Šev je tímto druhem stehu šit dvěma nitěmi, pomocí smyčkovače a jedné jehly. Smyčkovač tvoří řetízkový steh na rubové straně látky. Je využíván zejména pro rovné šití poskytující elasticitu, stehování, ozdobný řetízkový steh, a jiné.

Zajímáte-li se o coverlocky více, navštivte kategorii Coverlocky. Přemýšlíte-li o nákupu, navštivte internetový obchod Ráj-šití.cz, kde v kategorii Coverlocky naleznete nabídku.