Baby Lock je japonská firma s tradicí více než 40 let, která jako první představila patentovaný sériově vyráběný overlock pro domácí šití na světě.

Historie

Vznik overlocků Baby Lock datujeme od roku 1964, kdy skupina nadšenců z japonské firmy Tokyo Juki Industrial Company zabývající se výrobou průmyslových šicích strojů, přišla s návrhem menšího a lehčího stroje pro domácnost. Tento stroj měl do domácnosti přinést lepší výkon, rychlost a profesionální výsledky šicího stroje.
Představili tento návrh vedení firmy, to ho však zamítlo.

Inženýři a manažeři věřili v tento nápad a založili si svou vlastní firmu Juki Co..
Název Baby Lock vznikl od slova malý, menší „Baby“ stroj, který šije overLOCKový steh.
Úplně první sériově vyráběný overlock Baby Lock byl představen roku 1967. Jak tento overlock vypadal, se můžete podívat v článku overlocky Baby Lock.

Coverlock Baby Lock Cover BLCS-2

Coverlock Baby Lock Cover BLCS-2

Baby Lock dnes

Později tyto overlocky získávaly nová vylepšení a jedinečné patenty. Dnes se overlocky Baby Lock pyšní inovacemi, kterými jsou například: patentované navlékání nití vzduchem Jet-Air Threading, díky kterému stroj pomocí vzduchu navleče nit prakticky sám. Druhým zajímavým patentem jsou trubkové smyčkovače, které umožňují navlékání nití v libovolném pořadí. Automatic Thread Delivery System – automatické napínání nití je další užitečnou inovací, „dávkuje“ potřebné množství nitě po stezích podle předem zvoleného stehu.

Baby Lock však nejsou pouze overlocky. V nabídce lze nalézt coverlock Baby Lock Cover Stitch i kombinace overlocku a coverlocku, kterou je Baby Lock Desiré. Velmi praktický může být i jednoúčelový stroj pro slepý steh Baby Lock Blind Hemmer.

Více informací

Overlocky Baby Lock prodává internetový obchod Ráj šití.cz, na kterém naleznete velkou nabídku pro šicí stroje a overlocky i jiných značek. Stroj pro slepý steh Baby Lock Blind Hemmer naleznete v kategorii coverlocky. Na Ráj šití.cz si naleznete overlocky Baby Lock on-line.